Champions/ Inter - Real Madrid, formacionet e mundshme

Champions/ Inter - Real Madrid, formacionet e mundshme

12:17, 15/09/2021

Në orën 21:00, në stadiumin “Giuseppe Meazza”, do të luhet supersfida mes Inter dhe Real Madrid, e vlefshme për grupet e Champions League.

Zikaltërit kanë pësuar shumë ndryshime gjatë verës, por ata kanë një ekip mjaft të fortë që mund të përballojë ekipet më të mëdha. Mungesë e rëndësishme për Simone Inzaghin në këtë takim është Stefano Sensi.

Real e nisi mirë kampionatin dhe nën drejtimin e trajnerit të ri Carlo Ancelotti dëshiron të demonstrojë një formë të mirë sonte, edhe pse Mbretërit vuajnë mungesën e disa prej lojtarëve si Bale, Marcelo dhe Kroos.

Formacionet e mundshme:

Inter (3-5-2): Handanovic; Dimarco, Vrij, Skriniar; Perisic, Çalhanoglu, Brozovic, Barella, Darmian; Martinez, Dzeko.

Real Madrid (4-3-3): Courtois; Carvajal, Militao, Alaba, Gutierrez; Valerde, Casemiro, Modric; Hazard, Benzema, Vinicius

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco