VIDEO/ Kthim pas 2745 ditësh, shihni përballjen e fundit të Milanit në Champions

VIDEO/ Kthim pas 2745 ditësh, shihni përballjen e fundit të Milanit në Champions

11:56, 15/09/2021

Ndeshjet e mbrëmjes së sotme mbyllin raundin e parë të Ligës së Kampionëve, dhe kompeticioni më elitar i klubeve të futbollit në Evropë sjell disa ndeshje spektakolare.

Milani kthehen në elitën e futbollit europian pas shtatë vitesh, që nga sezoni 2013/14 kur mori pjesë për herë të fundit. Kuqezinjtë kanë përballë një kundërshtar të vështirë siç është Liverpool, teksa do të tentojnë të marrin maksimumin.

Kanë kaluar plot 2745 ditë që kur Milani zhvilloi ndeshjen e fundit në këtë garë, kundër Atletiko Madridit (1-4).

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco