Franca mposht Slloveninë, në finalen e basketbollit do të përballet me SHBA-n

Franca mposht Slloveninë, në finalen e basketbollit do të përballet me SHBA-n

15:12, 05/08/2021

Kombëtarja e Francës ka arritur ta mposht Slloveninë e udhëhequr nga dyshja fantastike, Luka Doncic dhe Zoran Dragic në gjysmëfinale të Lojërave Olimpike “Tokyo 2020”, transmeton lajmi.net.

Franca tani do të përballet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës në finale për një super-duel për medaljen e artë në “Tokyo 2020”.

Rezultati i çerekëve, Franca – Sllovenia: (27-29), (15-15), (29-21), (19-24).

Baskebollistët më të mirë për Francën ishin, De Colo (25pk, 7kc, 5ast) dhe Fournier (23pk, 5kc, 3ast).

Për Slloveninë shkëlqyen, Tobey (23pk, 8kc, 2ast) dhe Doncic (16pk, 10kc, 18ast).

Rezultati përfundimtar, Franca 90-89 Sllovenia.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco