Manaj nuk e shpëton dhe Barcelona bie në Austri, Salzburgu leksion katalanasve

Manaj nuk e shpëton dhe Barcelona bie në Austri, Salzburgu leksion katalanasve

10:35, 05/08/2021

Faza përgatitore e Barcelonës në Gjermani dhe Austri ka përfunduar këtë verë dhe katalanasit humbën 2-1 ndaj Red Bull Salzburg në ndeshjen e tyre të fundit.

Salzburg , i mbështetur nga një kapacitet prej 30,000 tifozësh, pati disa shanse të qarta në fillimin e ndeshjes. U desh pak para pjesës së parë, në minutën e 43 -të, që Luka Sucic të hapte rezultatin.

Përveç goditjeve nga Memphis Depay dhe Antoine Griezmann , Barcelona bëri pak për të kërcënuar pritësit në pjesën e parë.

Salzburg ndryshoi pothuajse të gjithë përbërjen e tyre fillestare në pushim, por ata e mbajtën Barcelonën nën kontroll edhe në pjesën e dytë. Koeman ishte i pari që iu drejtua stolit të tij, duke bërë një sërë ndryshimesh, dhe ata përfundimisht çuan në një barazim pasi Martin Braithëaite shënoi gol në mutin e 83 -të.

Barazimi nuk zgjati shumë, megjithatë, pasi Salzburg shënoi  përpara në minutën e 90 përmes Brenden Aaronson për të marrë fitoren.

Sulmuesi shqiptar kishte disa minuta në dispozicion nga trajneri Koeman për të luajtur dhe tentuar të shënojë, veprim që ai e ka bërë shpesh ndeshjet e fundit.

Statistikat.

RB Salzburg: Mantl, Ludeëir, Onguene, Wober, Ulmer, Bernede, Capaldo, Camara, Sucic, Okafor, Adeyemi.Paraqitje zëvendësuese: Kohn, Piatkoëski, Adamu, Aaronson, Diambou, Junuzovic, Solet, Guindo, Kristensen, Sesk, Seiwald, Forson, Okoh.

Trajneri: Matthias Jaissle

Barcelona: Neto, Dest, Araujo, Lenglet, Jordi Alba, Busquets, Nico, De Jong, Gavi, Griezmann, Memphis.

Paraqitje zëvendësuese: Sergi Roberto, Arnau Comas, Balde, Martin Braithwaite, Demir, Riqui Puig, Umtiti, Rey Manaj.

Trajneri: Ronald Koeman

Golat: 1-0 Sucic 43 ', 1-1 Braithwaite 83', 2-1 Aaronson 90 '.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco