'Depresioni është vetëm një kujtim', Buffon: Parma? Është veshja e...

'Depresioni është vetëm një kujtim', Buffon: Parma? Është veshja e...

09:59, 05/08/2021

Në moshën 43 -vjeçare, Gigi Buffon vendosi të kthehej tek Parma, në Serie B, duke sfiduar kohën dhe karrierën për të vazhduar mbrojtjen e shtyllave të portës së një goli futbolli.

Futbollisti toskan tregoi për veten në një intervistë të gjatë për La Repubblica ku shpjegoi pse nuk ka më frikë të bjerë në depresion siç ndodhi në të kaluarën: "Me mendjen time kam qenë përtej futbollit për ca kohë. Unë jam i rrethuar nga fëmijët e mi, miqtë, motrat, prindërit dhe jam me fat që kam një partner si Ilaria pranë meje. Depresioni është një kujtim i largët, i cili gjithashtu është bërë mjaft i dashur sepse më bëri të vlerësoj çdo moment të ditës ”. Pastaj për kthimin tek Parma: "Ky kthim më emocionon. Ka rrënjë, është veshja e duhur për personin e duhur,” përfundoi Buffon.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco