Trajneri I arsenal: ‘Xhaka nuk do të largohet, është pjesë kyçe e planeve tona’

Trajneri I arsenal: ‘Xhaka nuk do të largohet, është pjesë kyçe e planeve tona’

11:06, 02/08/2021

Në ishull pjesa më e madhe e transferimeve të bujshme po lidhen me lojtarët e Tottenham, Aston Villa dhe Arsenal këtë sezon.

Sa i përket ekipit londinez bujë po shkakton lëvizja e mundshme e mesfushorit me origjinë shqiptare, Granit Xhaka drejt Romës së Mourinhos.

Sipas raportimeve të fundit Granitt Xhaka (28) do të qëndrojë te Arsenal. Ose kjo është ajo që thotë trajneri i 'topçinjëve', Mikel Arteta.

Pavarësisht ofertës nga Roma, Basku siguron që zviceranët do të vazhdojnë sezonin e ardhshëm: "Ai do të qëndrojë, është një pjesë kyçe e planeve tona"

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco