Shpirt luftarak, Sifan Hassan rrëzohet në pistë por nuk dorëzohet, ngrihet e fiton medaljen e artë

Shpirt luftarak, Sifan Hassan rrëzohet në pistë por nuk dorëzohet, ngrihet e fiton medaljen e artë

10:24, 02/08/2021

Sifan Hassan, atletja me origjinë nga Etiopia që garon për Holandën, ka fituar garën e 1500 metrave dhe e ka bërë diçka të tillë në mënyrë të pazakonte.

28-vjeçarja u rreth 400 metra para përfundimit të garës, por nuk u dorëzua. Ajo u ngrit dhe nisi të vraponte ku në limite ia doli ta mbyllte garën  e para me 4 minuta e 05.17 sekonda.

Video e garës është bërë virale më pas. Hassan do tentojë të fitojë medalje të arta edhe në garat e 5000 dhe 10 000 metrave.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco