VIDEO/ ‘Zgjohu o k**’, Mourinho ofendon mbrojtësin e Romës

VIDEO/ ‘Zgjohu o k**’, Mourinho ofendon mbrojtësin e Romës

21:26, 26/07/2021

Roma zhvilloi ditën e djeshme një test miqësore me skuadrën hungareze të Debrecenit, ndeshje ku verdhekuqtë triumfuan me rezultatin 5-2.

Tekniku Zhoze Murinjo testoi të gjithë skuadrën, teksa një pjesë loje luajti dhe mbrojtësi i Kombëtares, Marash Kumbulla. Në minutën e 42-të të takimit ndodhi një episod interesant ku protagonist u bë Murinjo dhe mbrojtësi i Romës, Darbo.

Tekniku portugez ishte mjaft i irrituar me performancën e lojtarit të tij, duke ju drejtuar me fjalët ‘’Zgjohu o k**’’ në italisht. Episodi ka bërë xhiron e rrjetit duke treguar dhe një herë karakterin e Murinjos i cili gjithmonë bëhet protagonist.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco