Lajmi i fundit

Do shuante zjarrin në tokën e tij, vdes i asfiksuar 59-vjeçari në Kavajë

FOTO/ Benjamin Kollolli lë Zyrihun, firmos me klubin japonez

FOTO/ Benjamin Kollolli lë Zyrihun, firmos me klubin japonez

11:40, 23/07/2021

Benjamin Kololli transferohet zyrtarisht tek skuadra japoneze e Shimizu S-Pulse.

Anësori i përfaqësueses së Kosovës ka lënë kështu pas tre sezonesh skuadrën e Zyrihut për t’u bashkuar me klubin japonez të Shimizusë.

29-vjeçari merr një hap të rëndësishëm në karrierë duke u larguar nga kontinenti i vjetër për të vazhduar karrierën e tij në kontinentin aziatik.

Lajmin e afrimit të Kolollit tek Shimizu e bëri vetë publike klubi japonez me anë të një komunikate zyrtare në sajtin e tij.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco