Nga celulari deri tek modeli i flokëve, rregullat e reja në FC Barcelona habisin të gjithë

Nga celulari deri tek modeli i flokëve, rregullat e reja në FC Barcelona habisin të gjithë

09:43, 23/07/2021

Futbollistët e rinj të skuadrës së Barcelonës do t’ju duhet të përballen me një seri rregullash që nga fillimi i sezonit.

Disa rregulla që bien në kundërshtim me logjikën ose arsyen e shëndoshë, siç është ndalimi i telefonave celular gjatë seancës stërvitore,  në fushë, në dhomat e zhveshjes, ashtu dhe gjatë ndeshjes.

Telefonat do t’u dorëzohen zyrtarëve të klubit.

Ndërsa rregullat e tjera të vendosura nga ky klub si lyerja e flokëve me ngjyra të ndezuara, modelet e flokevë të pazakonta, veshja e papërshtatshme do të krijojnë polemika shkruan gazeta spanjolle AS.

Ishte kreu i futbolit Jose Ramon Alexanko që i komunikoi këto rregulla të reja tranjërëve.

Objektivi kryesor i të gjitha këtyre rregulloreve të reja është rivendosja e disiplinës dhe ashpërsisë që, sipas drejtuesve aktualë të futbollit bazë, janë relaksuar vitet e fundit, duke dëmtuar në një masë të madhe imazhin e klubit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco