Transferimi i Varane te Manchester United thjesht çështje kohe

Transferimi i Varane te Manchester United thjesht çështje kohe

12:18, 22/07/2021

Manchester United ka filluar negociatat me Rafael Varane, mbrojtësin e Real Madrid.

Sipas mediave angleze, "djajtë e kuq" po i afrohen shumë francezit pasi ai ka qenë dëshira e tyre e madhe për një kohë të gjatë.

United e ndoqi atë kur ishte 18 vjeç, gjatë kohës së tij në Lance.

Sidoqoftë, Varane më pas vendosi të transferohej në Real Madrid, ku Jose Mourinho i dha atij një shans.

Pas Kupës së Botës 2018, Reali refuzoi ofertën e United prej 100 milion eurosh.

Çmimi është më i ulët tani, Varan është ende besnik ndaj Realit, por nuk është e pamundur ta shohësh atë shpejt në një fanellë të kuqe ...

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco