Gazetarja angleze: Mourinho është seksist

Gazetarja angleze: Mourinho është seksist

08:54, 21/07/2021

Mourinho është vendosur edhe një herë në shenjën nga mediat pas akuzave nga një gazetare britanike.

Bëhet fjalë për gazetaren Beth Fischer e cila e quan Mourinhon seksist.

Në profilin e saj në Twitter , gazetarja shkruan: "Unë mësova nga dy burime të ndryshme se kur Mourinho ishte në Tottenham ai donte që gratë të stërviteshin në fushën më të largët, sepse ai nuk donte t'i dëgjonte ato. Një shembull në të cilin gratë trajtohen me mosrespekt absolut në sport krahasuar me burrat ”.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco