VIDEO/ Historike, Shqipëria merr medaljen e artë në Botërorin e Gjimnastikës

VIDEO/ Historike, Shqipëria merr medaljen e artë në Botërorin e Gjimnastikës

17:29, 12/06/2021

Triumf historik! Gjimnasti Matvei Petrov, që përfaqëson Shqipërinë, ka rrëmbyer medaljen e arit në Kupën e Botës në Gjimnastikën Artistike në Osijek të Kroacisë.

Një sukses fantastik ky për Shqipërinë, që mban gjallë shpresën për medaljen e parë në historinë e Shqipërisë në Lojërat Olimpike Tokio 2020.

Sportisti rus që garon për flamurin shqiptar, arriti të linte pas kazakun Nariman Kurbanov, si dhe Meszarosin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco