Wijnaldum flet fjalët e para si lojtar i PSG-së

Wijnaldum flet fjalët e para si lojtar i PSG-së

23:03, 10/06/2021

Georginio Wijnaldum është një lojtar i ri i Paris Saint-Germain. Mesfushori holandez i dha fund përvojës së tij në Premier League me fanellën e Liverpool dhe është gati për një sfidë të re:

“Unë jam në një nga skuadrat më të mira në Evropë dhe jam i entuziazmuar që mund të sjell dëshirën time dhe vendosmërinë time në këtë projekt ambicioz që Paris Saint-Germain ka treguar në vitet e fundit!

Kanë treguar se janë konkurrues dhe unë jam i sigurt që së bashku, për tifozët tanë, ne mund të synojmë edhe më lart”, fjalët e para të lëshuara në kanalet zyrtare të klubit.

Wijnaldum do të paguhet 9.5 mln euro në sezon dhe është praktikisht dyfishi i asaj që i ofronte Barcelona me 4.5 mln euro në sezon bashkë me bonuse.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco