Fantastike/ Këngëtari shqiptar Ermal Meta hap 'EURO 2020'

Fantastike/ Këngëtari shqiptar Ermal Meta hap 'EURO 2020'

18:22, 10/06/2021

Gjithçka është gati për Turqi-Itali, ndeshja hapëse e Kampionatit Evropian, i cili do të nisë këtë të premte.

Sipas programit, sfida e cila do të luhet në Olimpico të Romës do të nisë në orën 21:00, ndërsa ceremonia zyrtare nis nga ora 19:00.

I pari që do të zbres në tapetin e gjelbër për të hapur ceremonin do të jetë këngëtari shqiptar, Ermal Meta i cili do të përformojë, me këngën: “Uno”. Meta është parë si i duhuri , duke qënë që bëhet fjalë për një HIT. Gjithashtu, nuk do mungojë as kënga “ikonë”: “Nessun Dorma”, e cila do këndohet nga Andrea Bochelli.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco