Klopp: Kemi shansin ta shkruajmë historinë në dy ndeshjet e mbetura!

Klopp: Kemi shansin ta shkruajmë historinë në dy ndeshjet e mbetura!

22:54, 17/05/2021

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp insiston se kualifikimi në Ligën e Kampionëve do ishte nder arritjet më të mëdha të sezonit.

“Kualifikimi në Champions do të ishte një ndër arritjet më të mëdha. Nëse dëshiron të shkruar libër për ndonjë sezon, atëherë me shumë gjasa ky do jetë viti i duhur. Kur ta lexosh do mendosh ‘Vërtet ka ndodhur kjo?”.

“Shumica e gjërave nuk janë publike. Në këtë sezon kemi punuar shumë. Kemi shansin ta shkruajmë historinë me dy ndeshjet e mbetura”, deklaroi Klopp.

Mbetet të shihet nëse “Reds” do sigurojnë pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve për edicionin 2021/22.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco