180 milionë dollarë! Ja kush është sportisti më i paguar i 2020-ës

180 milionë dollarë! Ja kush është sportisti më i paguar i 2020-ës

11:32, 13/05/2021

Revista prestigjioze Forbes ka publikuar renditjen e sportistëve që kanë fituar më shumë në 12 muajt e fundit.

Vetëm 3 futbollistë të pranishëm në renditje.

Top 10 e më të paguarve në 2020-ën

10 – Kevin Durant, 75 milionë dollarë

9 – Tom Brady, 76 milionë dollarë

8 – Lewis Hamilton, 82 milionë dollarë

7 – Roger Federer, 90 milionë dollarë

6 – Neymar, 95 milionë dollarë

5 – Lebron James, 96.5 milionë dollarë

4 – Dak Prescott, 107.5 milionë dollarë

3 – Cristiano Ronaldo, 120 milionë dollarë

2 – Lionel Messi, 130 milionë dollarë

1 – Conor McGregor, 180 milionë dollarë

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco