Sot luhet finalja e Gjermanisë, ja formacionet: Dortmund – Leipzig

Sot luhet finalja e Gjermanisë, ja formacionet: Dortmund – Leipzig

10:55, 13/05/2021

Sot në orën 20:45, RB Leipzig dhe Borussia Dortmund do të luajnë për finalen e Kupës së Gjermanisë.

Suksesi më i madh i trajnerit Julian Nagelsmann me Leipzig është kualifikimi në gjysmëfinale e Ligës së Kampionëve, ndërsa sot po kërkon trofe.

Në anën tjetër, Dortmund kërkon që të rikthehet në fitimin e trofeve dhe të vazhdojë këtë rrugë edhe për sezonin e ardhshëm.

Formacionet e mundshme:

RB Leipzig: Gulacsi; Klostermann, Upamecano, Halstenberg; Mukiele, Sabitzer, Kampl, Angelino; Olmo, Forsberg; Sorloth

Borussia Dortmund: Burki; Piszczek, Akanji, Hummels, Guerreiro; Bellingham, Can; Reyna, Reus, Sancho; Haaland

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco