Zbulohet arbitri i derbit, ja kush vendos drejtësi në Partizani - Tirana

Zbulohet arbitri i derbit, ja kush vendos drejtësi në Partizani - Tirana

10:21, 13/05/2021

Sot në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania” luhet super debi i kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranës e vlefshme për javën e 33-të të Kategorisë Superiore.

Eldorian Hamiti do të jetë gjyqtar i derbit mes Partizanit dhe Tiranës. Federata Shqiptare e Futbollit ka përzgjedhur arbitrin e kolegjiumit të Lezhës për vënë drejtësi sot në aktin e radhës që do të zhvillohet në “Air Albania”.

Performanca e mirë në takimet e fundit, ka bërë që Sektori i Gjykimit në FSHF t’ia besojë këtë përballje pikërisht atij që mban edhe stemën e FIFA-s.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco