‘Një ditë do të largohet’/ Presidenti i Dortmundit flet për të ardhmen e Haaland

‘Një ditë do të largohet’/ Presidenti i Dortmundit flet për të ardhmen e Haaland

09:11, 13/05/2021

Presidenti i Borussia Dortmund, Hans Joachim Watzke ka folur edhe një herë për të ardhmen e lojtarit, Erling Haaland.

Talenti norvegjez është një nga emrat më të përmendur kërkuar sezon dhe qëndrimi i tij në Dortmund është kontestuar disa herë.

Megjithatë, presidenti Hans Joachim Watzke ka thënë për Sport Bild: “Unë besoj se të tjerët e dinë për kontratën e Haaland dhe qëndrimin tonë”.

“Mino Raiola na ka njoftuar më herët për interesimin e Barcelonës. Është e qartë që një ditë Haaland do të jetë larg Dortmundit, por jo kaq shpejt”, u shpreh Watzke.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco