Derbi i kryeqytetit/ Formacionet e mundshme: Partizani - Tirana

Derbi i kryeqytetit/ Formacionet e mundshme: Partizani - Tirana

09:03, 13/05/2021

Sot në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania” luhet super debi i kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranës e vlefshme për javën e 33-të të Kategorisë Superiore.

Ilir Daja dhe Orges Shehi kanë punuar për gjatë gjithë javës me lojtarët e tyre. Për pasojë ata kanë ideuar formacionet titullare që mund të zbresin sot në fushën e blertë. Ja formacionet e mundshme të dy skuadrave:

Partizani (4-4-2): Hoxha, Mala – Bitri – Belica – Hakaj, Asani – Murataj – Broja – Bardhi, Zhunior – Çinari.

Tirana (3-4-2-1): Bekaj, Vangjeli – Najdovski – Hoxhallari, Tozhevski – Batha – Çelhaka – Ismajlgeci, Halili – Torasa, Seferi.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco