Atletico marshon drejt titullit kampion, mposht Real Sociedadin

Atletico marshon drejt titullit kampion, mposht Real Sociedadin

08:51, 13/05/2021

Atletico Madrid ka bërë një hap më shumë drejt titullit.

Skuadra e Diego Simeone-s ka mposhtur 2-1 Real Sociedad në javën e 36-të të La Liga-s duke marshuar drejt titullit kampion.

Dy javë nga fundi tani kryeson me një avantazh prej 4 pikësh ndaj Barcelona-s dhe pesë pikësh ndaj Real Madrid, por këta të fundit kanë një ndeshje më pak.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco