VIDEO/ Sulmoi një tifoz në rrugë, arrestohet futbollisti i Premier League

VIDEO/ Sulmoi një tifoz në rrugë, arrestohet futbollisti i Premier League

23:13, 11/05/2021

Olie McBurnie ka qenë protagoniste orët e fundit në Angli. Sulmuesi i Sheffield United ka sulmuar një tifoz në mes të rrugës. Futbollisti u ndesh në rrugë me tifozin i cili po e regjistronte me celular.

Duke parë që po filmohej, McBurnie i mori atij telefonin dhe nisi ta rrihte, duke e shkelmuar disa herë. Edhe pse telefoni ra në tokë, telefoni regjistroi sulmin. Sipas disa mediave angleze, lojtari është arrestuar dhe ndodhet në paraburgim pasi viktima denoncoi sulmin.

"Viktima 21-vjeçar pësoi dëmtime në fytyrë gjatë incidentit, i cili ndodhi pak para orës 20:30 të së shtunës në High Street, Knaresborough.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco