Manchester City feston titullin e pestë në dhjetë vite: Kampion!

Manchester City feston titullin e pestë në dhjetë vite: Kampion!

21:36, 11/05/2021

Humbja e Manchester United ndaj Leicester (1-2) u jep kushërinjve të City-t titullin e Premier League për sezonin 2020/21. Një sukses që asnjëherë nuk u vu në diskutim, në një sezon të dominuar nga ekipi i Guardiola, i cili merr përsëri skeptrin pasi ia kishte dorëzuar Liverpoolit një vit më parë. Është triumfi i shtatë në histori për “Qytetarët”, të cilët festojnë në rrjetet sociale me një "Champions!" Elokuent. Titulli i pestë në dhjetë vite: të tjerët janë fituar nga Chelsea (2 herë), Liverpool, Leicester dhe Manchester United.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco