Ishte infektuar me Koronavirus, ndërron jetë ish-zyrtari i lartë i FFK-së

Ishte infektuar me Koronavirus, ndërron jetë ish-zyrtari i lartë i FFK-së

18:07, 11/05/2021

Bota e futbollit në Kosovë ka marrë një lajm të trishtë ditën e sotme. Ish-zyrtari i lartë i FFK-së, Bajram Neziri ka ndërruar jetë si pasojë e infektimit me koronavirus.

Image

71-vjeçari nuk arriti të fitonte dot betejën me virusin famëkeq! Neziri dha një kontribut të çmuar, në futbollin kosovar, duke kontribuar në kushte tepër të vështira.

Në të kaluarën ai ka qenë dhe administrator i FFK-së. Vlen të theksohet se Bajram Neziri ka qenë emblemë e Federatës së Futbollit të Kosovës, që nga koha e pavarësisë, deri para disa vitesh.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco