Lajmi i fundit

'Task Force'/ Kush po e sponsorizon 'ringjalljen' e Hoxhës?

Pioli e konfirmon mungesën e rëndësishme të Ibrahimovicit

Pioli e konfirmon mungesën e rëndësishme të Ibrahimovicit

12:54, 11/05/2021

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli ka konfirmuar se Zlatan Ibrahimovic nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjet ndaj Torinos dhe Cagliarit.

Suedezi pësoi një lëndim gjatë fitores 3:0 ndaj Juventusit dhe sot iu nënshtrua testeve mjekësore.

Pioli konfirmoi se sulmuesi nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjen e mesjavës ndaj Torinos dhe nuk do të rikuperohet me kohë për t’u përballur me Cagliarin në ndeshjen e parafundit të sezonit.

“Lajmi i vetëm i keq është lëndimi i tij. Ai nuk do të jetë i gatshëm për nesër dhe të dielën ndaj Cagliarit. Të shohim se si shkojnë gjërat javën e ardhshme” – u shpreh Pioli.

Milani momentalisht pozicionohet në vendin e tretë dhe po “lufton” për tu kualifikua sezonin e ardhshëm në Champions League.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco