E BUJSHME/ Tottenham habit të gjithë, ky do të jetë trajneri i ri i gjigantit anglez?

E BUJSHME/ Tottenham habit të gjithë, ky do të jetë trajneri i ri i gjigantit anglez?

09:14, 11/05/2021

Tottenham trajnerin e ri e ka gjetur në Itali.

Pas shkarkimit të Mourinhos, “Spurs” po kërkojnë një emër të njohur për ta udhwhequr skuadrwn sezonin e ardhshëm.

Mediat italiane raportojnë se Simone Inzaghi aktualisht është favoriti i parë për karrigen e trajnerit në Tottenham.

Inzaghi ka udhëhequr me sukses Lazion për disa vite, por ai po vonon nënshkrimin e një kontrate të re për shkak të faktit se pret një ofertë nga Anglia.

Drejtuesit e Tottenham thuhet se kontaktuan me agjentin e italianit dhe filluan negociatat.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco