VIDEO/ Ndeshja me Juventusin vlen fatet e sezonit, tifozët 'pushtojnë' qendrën stërvitore të Milanit

VIDEO/ Ndeshja me Juventusin vlen fatet e sezonit, tifozët 'pushtojnë' qendrën stërvitore të Milanit

11:18, 09/05/2021

Duke e ditur që është një sfidë vendimtare për Ligën e Kampioneve, tifozët e Milanit dëshironin të mbështesnin ekipin e tyre para përballjes më Juventusin, të planifikuar në 20:  45 në Allianz Stadium.

Jashtë portave të Milanellos , këtë mëngjes, mes koresh, flamujsh dhe tymuesesh, tifozët u mblodhën për t’i dhënë zemër lojtarëve që u nisën me autobus për në Torino. Një gjë e tillë kishte ndodhur në fund të shkurtit me rastin e derbit kundër Interit. Edhe para ndeshjes së Kampionëve kundër Juventusit, tifozët e Milanit u përgjigjën aktualisht.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco