'Tani luaj si Shaquille O'Neal', flet Lukaku: Do luftoj deri në vdekje për Conte-n

'Tani luaj si Shaquille O'Neal', flet Lukaku: Do luftoj deri në vdekje për Conte-n

11:15, 04/05/2021

Sulmuesi i Interit, Romelu Lukaku, dha një intervistë për “La Tribune” ku foli për marrëdhënien e fortë që ka me Antonio Conte.

“Për Conte do luftoj deri në vdekje. Nuk kishte asnjë shans për të punuar së bashku tek Chelsea, por unë gjithmonë mendoja se pasi të largohesha nga Manchester United me të do të përmirësohesha vërtet.

Ai ma tha qartë: 'Nëse nuk punon në stërvitje, nuk do të luash'. Në karrierën tuaj është gjithmonë thelbësore të takoni njerëz që janë të sinqertë me ju: u ka ndodhur kampionëve si Eto'o, Drogba, Henry ...

Në fund, Lukaku shpjegon se si është përmirësuar në krahasim me vitin e kaluar: ““Unë jam përmirësuar falë një makinerie që më dërgon topa me 30-40 km në orë. Duhet t'i kthej topat nga shokët e mi të skuadrës: më parë i arrija gjithmonë një moment me vonesë, tani përpara me dy sekdona. Unë luaj pak si Shaquille O'Neal. Unë jam përmirësuar mendërisht dhe nëse nuk e keni këtë mendim 27-28 vjeç, nuk do të ndodhë kurrë në karrierën tuaj. Ju mund të shënoni 500 gola, por nëse nuk fitoni një titull është e padobishme. Shpresoj që kjo Scudetto të hapë një cikël fitues për Interin ".

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco