Alarmohet Barcelona, Milan synon shitjen e Romagnolit

Alarmohet Barcelona, Milan synon shitjen e Romagnolit

16:49, 22/04/2021

AC Milan është duke u përgatitur për shitjen e kapitenit Alessio Romagnoli.

Romagnoli ka edhe 18 muaj kontratë të mbetur dhe negociatat për rinovim kanë ngecur.

Me Gigio Donnarumman që i skadon kontrata në qershor, Milani nuk dëshiron të përsërisë gabimin në situatën e Romagnolit.

Për këtë arsye, Milan ka vendosur ta shesë kapitenin nëse marrëveshja nuk do arrihet. Romagnoli kërkohet nga shumë klube interesante, përfshirë Barcelonën.

Barcelona synon shitjen e Samuel Umtitit dhe atëherë do shikojë mundësinë e përforcimit me italianin

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco