Lajmi i fundit

EMRAT/ Iu gjet sasi droge në banesë, arrestohet 60-vjeçari në Fier, shpallet në kërkim i biri

Veprimi i fundit i Ceferin konfirmon 'luftën' ndaj Juventusit! Ai i ka telefonuar…

Veprimi i fundit i Ceferin konfirmon 'luftën' ndaj Juventusit! Ai i ka telefonuar…

16:32, 22/04/2021

Corriere della Sera tregon një sfond kurioz në ditët e fundit të trazuara të futbollit evropian.

Një sfond që shpjegon mirë ftohtësinë që është krijuar midis presidentit të Juventusit Andrea Agnelli dhe menaxhmentit të lartë të UEFA-s, mbi të gjitha presidentit Aleksander Ceferin.

Slloveni, kumbari i njërës prej vajzave të presidentit të Juventusit, u telefonoi të gjithë presidentëve të klubeve disidente që ishin bashkuar në Superligë midis dje dhe të martës, telesport.

Të gjithë, përveç njërit, domethënë Andrea Agnelli.

Një detaj, për shumë. Por kjo kap momentin e tensionit që numri 1 i Juventusit po përjeton me drejtuesit e institucioneve evropiane të futbollit…

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco