Efekti i Superligës/ Vetëm sot, vlera e Juventusit rritet me 200 milionë euro

Efekti i Superligës/ Vetëm sot, vlera e Juventusit rritet me 200 milionë euro

22:28, 19/04/2021

Superliga Europiane edhe pse ende nuk ka startuar, ka filluar të japë efektet e saj.

Sipas “Calcio Finanza”, vlera e Juventusit vetëm sot është rritur me 18 për qind. Nëse kthehet në këto shifra, atëherë i bie që vlera e Juventusit është rritur në 200 milionë euro.

“Zonja e Vjetër” është njëra nga themelueset kryesore të Superligës Europiane. Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli është zëvendës-president në këtë kompeticion.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco