Flick zyrtarizoi largimin, ish-futbollisti i Bayern thur elozhe për trajnerin gjerman

Flick zyrtarizoi largimin, ish-futbollisti i Bayern thur elozhe për trajnerin gjerman

21:45, 17/04/2021

Hans-Dieter Flick konfirmoi largimin nga Bayern Munchen , pas fitores kundër VfL Ëolfsburg (3-2). Dy vjet pas mbërritjes së tij si ndihmës i Niko Kovac, ai u bë trajner i ekipit të parë, por pa arritur ta përfundojë kontratën e tij, e cila e lidhte atë deri në qershor 2023. Flick pritet të marrë drejtimin e Kombëtares Gjermane pas Euro 2020 të planifikuar për këtë verë.

Ky vendim i Flick erdhi pas përplasjeve me drejtorin sportiv Hasan Salihamidzic. Ish futbollisti e Bayern Munchen, Bastian Schëeinsteiger e nderoi Flick në Twitter: “Bayern iu punësoi si asistent e më pas si trajner, ju u dhatë atyre gjithçka. Sidoqoftë kjo mbaron, urime Hansi Flick! "

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco