VIDEO/ Rikthehet dhuna në futbollin kosovar, sherr në fushë mes futbollistëve

VIDEO/ Rikthehet dhuna në futbollin kosovar, sherr në fushë mes futbollistëve

20:13, 17/04/2021

Një ngjarje e paprecedentë është regjistruar në ndeshjen e Ligës së Dytë në Kosovë, mes skuadrës së Fushë Kosovës dhe Vjosës.

Gjithçka ka nisur pas goli të parë të shënuar nga Fushë Kosova, me penallti, teksa gjatë kohës kur ata po festonin, miqtë kërkuan të nisnin menjëherë lojën, por kjo iu ndalua nga arbitroi i ndeshjes.

Kjo ka irrituar së tepërmi lojtarët e Vjosës, të cilët më pas kanë nisur përplasjet me futbollistët kundërshtarë, ku nuk munguan grushtet dhe shqelmat mes palëve. Një sherr masiv u shfaq në fushë, diçka që më pas detyroi arbitrin e ndeshjes të ndërpriste sfidën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco