Manchester City vs Chelsea, luhet për finale

Manchester City vs Chelsea, luhet për finale

13:52, 17/04/2021

Në Angli ndeshjet e Premierligës do të jenë nën hijen e Kupës së Anglisë.

Në Wembley Chelsea do të sfidojë Manchester Cityn në një ndeshje ku do të përcaktohet finalisti i parë e këtij edicioni.

Skuadra e Pep Guardiolës është favorite për të avancuar më tej ndërkohë që të dyja skuadrat vinë në këtë sfidë pas kualifikimit për në gjysmëfinalet e Champions League.,

Citiziens synojnë të bëjnë poker trofesh në këtë sezon dhe deri tani i kanë të gjitha kartat në rregull për t’ia dalë ndërkohë që Chelsea shikon te FA Cup mundësinë e vetme për të fituar diçka në këtë edicion pasi në Champions misioni është shumë i vështirë për të mos thënë i pamundur.

Kjo sfidë zhvillohet nga ora 18:30.

Fituesi i këtij dueli do të presë në finale fituesin e duelit të së dielës, mes Leicester City dhe Southampton.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco