Chelsea në ndjekje të yllit më të ri në Dortmund, gati të shpenzojë miliona euro për të

Chelsea në ndjekje të yllit më të ri në Dortmund, gati të shpenzojë miliona euro për të

11:32, 17/04/2021

Djaloshi i Borusia Dortmund, Jude Bellingham po bëhet gjithnjë e më i vlefshëm për ekipin. Ai është golashënuesi më i ri i Dortmund në Ligën e Kampionëve me golin e tij kundër Citizens të Mërkurën.

Kjo ndeshje ka sjellë edhe interesimin e Thomas Tuchel dhe Chelsea FC tani kanë mbajtur nën vëzhgim edhe të riun!

Siç është raportuar nga "Eurosport UK", "Blutë" po kërkojnë një mesfushor dhe të gatshëm për të vendosur 115 milion euro në tryezë për Bellingham.

Nën ish-trajnerin Frank Lampard, Declan Rice (23 / Ëest Ham United) thuhet se ka qenë në krye të listës së dëshirave. Por tani bosët e Chelsea janë të bindur se Bellingham do të ishte më i përshtatshëm për Stamford Bridge.

Raporti vazhdon të thotë, megjithatë, se BVB - gjithashtu për shkak të spekulimeve në lidhje me transferimin e Erling Haaland dhe Jadon Sancho - nuk është i gatshëm të heqë dorë nga Bellingham. Dhe lojtari anglez gjithashtu duhet të dëshirojë të qëndrojë në klub. Edhe nëse Liga e Kampionëve do të mungonte.

Bellingham erdhi në Dortmund nga Birmingham City për 23 milionë euro verën e kaluar (kontratë deri në 2023). Trajneri i BVB Edin Terzic është gjithashtu entuziast për të. “Ne e shohim atë për të cilin ai është i aftë çdo ditë në stërvitje. E vetmja gjë që nuk dimë për të është kufiri i tij. Ne duam ta zbulojmë dhe ta shtyjmë atje ".

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco