Finalja e Kupës së Mbretit: Bilbao – Barcelona, formacionet e mundshme

Finalja e Kupës së Mbretit: Bilbao – Barcelona, formacionet e mundshme

10:56, 17/04/2021

Athletic Bilbao dhe Barcelona do të luftojnë sonte për trofeun e parë për sezonin 2020/21.

Bilabo pati mundësinë edhe javë më parë që të fitojë Kupën e Mbretit, finale e vitit 2020 që u zhvillua vetëm ditë më2 parë – por nuk ia doli.

Sonte, do të kërkojë që në tentimin e dytë të dali fitimtar, por s’do ta kenë aspak të lehtë kundër Lionel Messit që synon trofeun e 35-të në karrierë me fanellën e Barcelonës.

Favorit është Barcelona, që kërkon të fitojë trofeun e parë me Ronald Koeman, derisa janë në luftë edhe për La Ligën.

 

Formacioni i mundshëm i Athletic Bilbaos: Simon; De Marcos, Nunez, Martinez, Lekue; Berenguer, Vencedor, D Garcia, Muniain; R Garcia, Williams.

Formacioni i mundshëm i Barcelonës: Ter Stegen; De Jong, Pique, Lenglet; Dest, Busquets, Pedri, Alba; Griezmann, Messi, Dembele.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco