Fantastike! Nora Gjakova fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Europian

Fantastike! Nora Gjakova fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Europian

20:11, 16/04/2021

Nora Gjakova ka arritur të fitojë medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian të xhudos që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë.

Ajo në garë për medaljen e bronztë në kategorinë deri në 57 kilogramë mposhti me IPPON xhudisten nga Gjeorgjia, Liparteliani.

Nora Gjakova arriti që të kualifikohet deri në gjysmëfinale, por aty u mund nga xhudistja nga Portugalia, Telma Monteiro.

Nora kaloi me sukses grupin e saj duke i fituar dy garat për ta prekur gjysmëfinalen.

Përveç Norës, në këtë kampionat medalje fitoi edhe Distria Krasniqi. Ajo në kategorinë deri në 48 kilogramë fitoi medaljen e artë.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco