Lajmi i fundit

EMRI/ Kush është 45-vjeçari që humbi jetën pas aksidentit me motor, i dënuar për vrasje e trafik droge

Europa League: Manchester United - Granada, formacionet zyrtare

Europa League: Manchester United - Granada, formacionet zyrtare

20:15, 15/04/2021

Pas ndeshjeve të kthimit në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve, vendosen këtë të enjte në mbrëmje për të njëjtën fazë të garës, por për Ligën e Evropës. Pas ndeshjes së parë të javës së kaluar, ndeshja e dytë do të luhet këtë mbrëmje (ora 21:00). Favoriti i madh, Manchester United,  pret në “Old Trafford” Granada-n, të cilët janë çerekfinalet e këtij kompeticioni për herë të parë në historinë e tij.

Fatkeqësisht për ta, andaluzianët nuk janë favoritë kur bëhet fjalë për të sfiduar “Djajtë e kuq” për një vend në gjysmëfinale. Të mposhtur 0-2 në shtëpi në ndeshjen e parë në Spanjë, Granada do të duhet të bëjë përmbysjen e madhe për të arritur në katër më të mirat. Një kthesë për të cilën padyshim ëndërrojnë Maxime Gonalons dhe Dimitri Foulquier. Por që Paul Pogba dhe skuadra e Man United, nuk dëshirojnë aspak.

Formacionet zyrtare:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco