FOTO/ Urim special për Grezdën, klubi kroat flet shqip

FOTO/ Urim special për Grezdën, klubi kroat flet shqip

12:44, 15/04/2021

Eros Grezda feston ditëlindjen e 26-të sot.  Lojtari i lindur në Gjakovë ka zhvilluar 4 paraqitje këtë sezon me Osijek në Kroaci duke shënuar dhe një gol.

Nuk mund të mungonte një urim nga Klubi. Osijek ka zgjedhur gjuhën shqipe dhe shkruan: “Gëzuar ditëlindjen Eros! Të dëshirojm çdo të mirë!”. Mënyre unike kjo e kroatëve, të cilët zbukurojnë ditën e Grezdës.

Ky sezon nuk ka qënë dhe aq pozitiv për shqiptarin. Numri i paraqitjeve tregon lëkundshmëri në formën e tij. Gjithsesi, shpresojmë që Eros Grezda të rikthehet sa më parë  protagonist.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco