Champions/ Ja datat kur do të luhen ndeshjen gjysmëfinaliste

Champions/ Ja datat kur do të luhen ndeshjen gjysmëfinaliste

12:18, 15/04/2021

Shtëpia më e madhe e futbollit në Europë, UEFA ka publikuar orarin për dy ndeshjet gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve.

Më 27 prill, ditë e martë, skuadra e Real Madridit pret në shtëpi ekipin e Chelseas. Kurse ditën e mërkurë, më 28 prill, Paris Saint-Germain pret Manchester Cityn e Pep Guardiolas.

Vetëm pas një jave, më 4 maj, Man City luan ndaj PSG-së ndeshjen e kthimit. Kurse më 5 maj, Chelsea e pret në shtëpi Real Madridin.

Finalja e madhe luhet më 29 maj, në stadiumin ‘Ataturk’ në Stamboll të Turqisë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco