Montekarlo vendos tribunat anash pistës, parashikon 50% të tifozëve

Montekarlo vendos tribunat anash pistës, parashikon 50% të tifozëve

09:55, 15/04/2021

Gara e Çmimit të Madh të Monako në Formula 1, që zhvillohet në rrugët e Montekarlo, pritet të zhvillohet me tifozë. Kjo garë do të zhvillohet më 23 maj.

Organizatorët e garës kanë nisur të vendosin tribunat anash pistës dhe shpresojnë të afrojnë deri në 50% të fansave. Kjo është një pistë qytetase, ku mjaft fansa të Formula 1 në Montekarlo e shohin garën nga ballkonet e shtëpisë.

Për momentin, organizatorët kanë nxjerrë në shitje një pjesë të biletave për këtë garë, deri në 40% të biletave, por kjo sasi mund të rritet ditët në vijim. Gjithçka varet nga situata e pandemisë në këtë vend.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco