UEFA Europa League: Këto 4 super ndeshje zhvillohen sot

UEFA Europa League: Këto 4 super ndeshje zhvillohen sot

09:12, 15/04/2021

Sot luhen ndeshjet e kthimit për çerekfinalen e UEFA Europa Leagues.

Katër ndeshje shumë interesante do të fillojnë nga ora 21:00 – me Romën që e pret në shtëpi Ajaxin. Takimin i parë mes ekipit italian dhe atij holandez ishte mbyllur me rezultat 2-1 në favor të romakëve.

Ndeshje tjetër pritet të jetë ajo mes Slavia Pragues dhe Arsenalit. Takimi i parë u mbyll me rezultat të barabartë 1 me 1.

Dy ndeshjet tjetra: Manchester United (2-0) Granada dhe Villarreal (1-0) Dinamo Zagreb.

Ndeshjet e sotme në Europa League:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco