VIDEO/ Foden mbyll çështjen, Manchester City përmbys rezultatin ndaj Dortmund

VIDEO/ Foden mbyll çështjen, Manchester City përmbys rezultatin ndaj Dortmund

22:37, 14/04/2021

Manchester City ka përmbysur rezultatin 2-1 ndaj Borussia Dortmund, në ndeshjen e vlefshme për çerekfinalet e Ligës së Kampioneve.

Në minutën e 75’ ishte Phil Foden ai i cili shënoi një supergol për “Qytetarët”. Sulmuesi 20 vjeçar goditi fuqishëm nga jashtë zonës, duke mposhtur portierin kundërshtar. Me këtë rezultat, Dortmund duhet të shënojë tre gola për t'u rikuperuar. Guardiola një hap larg gjysmëfinales së tij të parë në Champions League në krye të City.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco