VIDEO/ Dy raste të pastra në pak minuta, Liverpool pranë golit ndaj Real Madrid

VIDEO/ Dy raste të pastra në pak minuta, Liverpool pranë golit ndaj Real Madrid

21:21, 14/04/2021

Po luhet në këto momente ndeshja mes Liverpool dhe Real Madrid, e vlefshme për çerekfinalet e Ligës së Kampioneve.

Në harkun kohorë të 11 minutave, “të kuqtë” kanë patur dy mundësi të shkëlqyera për të kaluar në avantazh.

Fillimisht ishte Mohamed Salah, i cili i vetëm përballë portierit nuk arriti ta dërgonte topin në rrjeë (minuta e 2).

Vetëm 9 minuta më vonë, James Milner i afrua golit me një goditje të fuqishme nga jashtë zonës, por Courtua bëri edhe një herë mrekullinë, duke pritur gjuajtjen e anglezit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco