Klopp: Ky është Anfield edhe pa tifozë, duhet t'ia bëjmë të qartë Real Madridit

Klopp: Ky është Anfield edhe pa tifozë, duhet t'ia bëjmë të qartë Real Madridit

21:05, 14/04/2021
Trajneri i Liverpoolit , Jurgen Klopp foli para ndeshjes kundër Real Madridit: " Si të përmbysësh ndeshjen në një Anfield pa tifozë? Nuk e di, nuk kam provuar kurrë. Do ta bëj sonte. Të jesh në disavantazh 3-1 , të mos kesh tifozë është një problem më shumë. Ne duhet të krijojmë një atmosferë të veçantë në fushë. Si ta ndalojmë Kroos? Ne kemi disa rregullime taktike, të shohim nëse do të japë fryte, por unë " nuk jam i sigurt. Por Kross nuk është problemi i vetëm, Modric dhe Casemiro janë gjithashtu të rrezikshëm. Ne do të duhet të mbyllim hapësirat dhe të lëvizim mirë në fushë duke i atij (Kross) më shumë probleme sesa në ndeshjen e parë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco