'Kujdes, nuk ke punë me të fejuarën time'/ Debat mes dy tenistëve në mes të lojës

'Kujdes, nuk ke punë me të fejuarën time'/ Debat mes dy tenistëve në mes të lojës

11:57, 14/04/2021

Ndeshja midis Pablo Carreno Busta dhe Stefano Travaglia, tenistë, përfundoi në një mënyrë disi të ashpër pasi ishi pretendohet se bëri komente në lidhje me partneren e Travaglia në fushë.

Busta pretendoi një fitore të drejtpërdrejtë ndaj Travaglia, por tensionet u ngritën më herët në ndeshje kur Travaglia akuzoi trajnerin e Busta për duartrokitje para se të fitohej pika në tenis.

Numri 12 në botë, spanjolli ka reaguar menjëherë ndaj Travaglia, duke akuzuar të dashurën e tij, e cila ishte ulur në tribuna, për të thënë ‘Po” në mes të përballjes.

Ky reagim e tërboi italianin, i cili ngriti zërin dhe iu afrua kundërshtarit me këto fjalë: “Nuk ke punë me të fejuarën time, kujdes me fjalët. Mos e fut në këtë muhabet, ajo nuk po thotë gjë fare. Thotë “bravo” kur fitoj pikë, kaq. Mos e përmend fare”.

Carreno nuk u tremb dhe ia ktheu aty për aty: “E përmend sepse është aty, bashkë me të tjerët”. Por në këtë moment arbitri ka marrë në dorë situatën dhe ka ndërhyrë për të shuar debatet.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco