Formacionet e mundshme: Liverpool – Real Madrid, disa mungesa të mëdha!

Formacionet e mundshme: Liverpool – Real Madrid, disa mungesa të mëdha!

11:22, 14/04/2021

Liverpool do të presë Real Madridin, përballje e vlefshme për ndeshjen e kthimit të çerekfinales së Ligës së Kampionëve.

Ndeshja e parë mes dy skuadrave ka përfunduar me rezultat 3 – 1 në favor të “Los Blancos”, kurse “Reds” synojnë përmbysjen.

Dy skuadrat kanë mungesa të rëndësishme. Liverpool do jetë pa Gomez, Van Dijk, Matip dhe Henderson, ndërsa te Reali mungojnë Hazard, Ramos, Carvajal, Lucas dhe Varane.

Formacionet e mundshme:

Liverpool (4-3-3): Alisson; Alexander-Arnold, Phillips, Kabak, Robertson; Thiago, Fabinho, Wijnaldum; Salah, Firmino, Mane.

Image

Real Madrid (4-3-3): Courtois; Odriozola, Nacho, Militao, Mendy; Modric, Casemiro, Kroos; Asensio, Benzema, Vinicius Jr.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco