Moenchengladbach zyrtarizon trajnerin e ri për sezonin e ardhshëm

Moenchengladbach zyrtarizon trajnerin e ri për sezonin e ardhshëm

12:07, 13/04/2021

Borussia Moenchengladbach ka zbuluar emrin e trajnerit që do të drejtojë këtë skuadër gjatë sezonit të ardhshëm.

Bëhet fjalë për Adolf Hutter, teknikun aktual të Eintrachtit të Frankfurtit, që do të marrë vendin e Marco Rose, i cili në verë do të jetë zyrtarisht trajneri i Borussias së Dortmundit.

Një ditë më parë edhe Kolni emëroi Friedhelm Funkel trajner të skuadrës për gjashtë ndeshjet e fundit të sezonit në Bundesliga pasi shkarkoi Markus Gisdol. Ky vendim i drejtuesve erdhi pas rrezikut të shtuar për rënien nga kategoria.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco