Lajmi i fundit

‘Shteti ligjor është thelbësor’/ BE asnjë shenjë për konferencën ndërqeveritare

‘Plas’ keq grushti/ Kartoni i kuqi bëhet shkak për sherrin në Spanjë

‘Plas’ keq grushti/ Kartoni i kuqi bëhet shkak për sherrin në Spanjë

08:52, 13/04/2021

Në kategoritë e ulëta dihet që dhuna është thuajse gjithmonë e pranishme pasi edhe ndëryrja e forcave të sigurisë apo policisë është ndonjëherë e papranishme…

Kështu, një sherr masiv ka ndodhur në nivelet më të ulëta të futbollit në Spanjë.

Takimi mes CEM Bon Pastor dhe UD Carmelo përfundoi në kaos. Për të vendosur drejtësinë e ndeshjes u futën edhe tifozët.

Skuadra mike ishte duke fituar 3-2,  kur mbrojtësi i Bon Pastor, Rodrigo Tejada, mori një karton të kuq pas një ndërhyrje të rëndë. Kjo gjë acaroi lojtarët kundërshtarë dhe më pas gjithçka degradoi në përleshje mes tyre.

Situata degjeneroi më shumë kur në fushë zbritëën edhe ata tifozë që ndodheshin përreth dhe nisën të grushtohen.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco